Saturday, 22.6.2024
Name days: Paulina / Sabina / Tomasz
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Noc Korczakowska

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny spędzili noc w szkole, ale po raz pierwszy w spotkaniu brały udział wszystkie klasy od I do VIII. Celem Nocy Korczakowskich jest integracja uczniów, promowanie współpracy, kształtowanie samodzielności i odpowiedzialności. Uczniowie wzięli udział w grze terenowej „Piraci” przygotowanej przez nauczycieli: pracowali w grupach, wykonali zadania kreatywne w klasach – zaprojektowali czapki pirackie, wymyślili nazwę grupy, ozdobili flagę oraz nadali sobie pirackie imiona. Pod osłoną nocy uczniowie rozwiązali szereg zadań: ułożyli piosenkę, wykonywali działania matematyczne, rozwiązali krzyżówkę, przygotowali ozdoby z papieru, wskazali rzeczy, które lubi cała grupa, uargumentowali, w jaki sposób podzieliliby się znalezionym skarbem z innymi. Wszyscy uczniowie udowodnili, że potrafią współdziałać ze sobą, zadbali o każdego uczestnika zabawy, zwłaszcza tego najmłodszego, przestrzegali zasad gry, zatem zostali pasowani na piratów oczywiście o złotym sercu. Każdy uczestnik zabawy otrzymał pamiątkowy dyplom. Uczniowie przygotowywali sami posiłki i sprzątali po sobie. Wzięli udział także w piżama party i porannym aerobiku. Poprzez coroczną organizację biwaków w szkole chcemy pokazać uczniom, że szkoła jest miejscem pozwalającym rozwijać kreatywność, umiejętności społeczne, nabywać wiedzę, a przy tym dobrze się bawić. (U. Adrian)

Galeria Zdjęć