Piątek, 1.7.2022
Name days: Bogusław / Halina / Karolina
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Ogólnopolski projekt o cyberprzemocy

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Klasa VII realizowała w roku szkolnym 2021/2022 ogólnopolski projekt Fundacji Uniwersytet Dzieci „Ja w Internecie. Jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci?”. Podczas lekcji uczniowie poznali podstawowe mechanizmy odpowiedzialne za nasze zachowanie w Internecie. Nauczyli się, jak reagować, jeśli są ofiarą lub świadkiem cyberprzemocy. Poznali różnicę pomiędzy hejtem a konstruktywną krytyką i dowiedzieli się, jak dbać o swój wizerunek w Internecie. Uczniowie trenowali pracę zespołową, rozwinęli swoją asertywność oraz poznali ćwiczenia, które pomogły im zadbać o równowagę emocjonalną. Na zajęciach dominowała metoda pytań i doświadczeń. Każde zajęcia opatrzone były uniwersyteckim wykładem eksperckim. (U.A.) 

Galeria Zdjęć