Piątek, 21.6.2024
Name days: Alicja / Alojzy / Marta
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

PATROL EKOLOGICZNY

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

15 marca 2012 roku Kubusiowi Przyjaciele Natury wzięli udział w patrolu ekologicznym. Podczas wspólnego spaceru dowiadywali się,  jakie zachowania proekologiczne mogłyby pozytywnie wpłynąć na wygląd najbliższej okolicy. Przedszkolaki  zaopatrzeni  w rękawice postanowili posprzątać zaśmiecone miejsca w parku.
Po powrocie do przedszkola dzieci oglądały tablice ekologiczne, na których rozpoznawały pożądane zachowania, takie, jak: dbanie o rośliny i zwierzęta, segregowanie śmieci, oszczędzanie wody i prądu. Bawiły się w „Segregację” układając  przedmioty w obrębie odpowiednich kół z napisem „papier”, „szkło”, „plastik”, „baterie”.
Na koniec tworzyły prace plastyczne z kolorowych gazet na temat „Kolorowa kraina – moja okolica, o jakiej marzę” i wypowiadały się o nich. Wszystkie prace trafiły na wystawę.
Dzień ten uświadomił  przedszkolakom, że dom i okolica  to dla nich najważniejsze miejsca, dlatego powinno się o nie troszczyć, że  za wygląd kolorowej krainy marzeń odpowiadają  jej mieszkańcy.

Galeria Zdjęć