Piątek, 21.6.2024
Name days: Alicja / Alojzy / Marta
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Pierniczki w Przedszkolu

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia kojarzą się nam z choinką,  kolędami, dekoracjami, prezentami, składaniem życzeń, potrawami, ciastami i ich zapachami. W Przedszkolu w Kotowiecku przedszkolaki w okresie przedświątecznym zapoznają się i wzbogacają wiadomości  na temat tradycji i symboliki świąt Bożego Narodzenia. Wykonują kartki świąteczne, dekoracje, kolorowe łańcuchy na choinkę, śpiewają piosenki o tematyce zimowo-świątecznej i kolędy. W tym radosnym i pięknym nastroju dzieci z najmłodszych grup wykonały jeszcze jedno zadanie dekorowały i kosztowały później pierniczki. Były to różnej wielkości choinki, aniołki i gwiazdeczki.  Każde ciasteczko dekorowane wg fantazji dzieci stawało się małym cudeńkiem. Dzieci z grupy starszaków natomiast przygotowały ciasto z masy solnej i z wielkim zaangażowaniem wycinały rożne kształty z ciasta, następnie je dekorowały.  Był to naprawdę mile spędzony czas w przedszkolu podczas którego dzieci pracowały i jednocześnie świetnie się bawiły. (N. Matyjasik) 

Galeria Zdjęć