Saturday, 22.6.2024
Name days: Paulina / Sabina / Tomasz
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Podsumowanie projektu „Książka nie parzy!”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Uczniowie klas IV i VI wzięli udział w ósmej edycji projektu „Książka nie parzy!”. Akcja miała na celu zachęcenie uczniów do czytania. Uczniowie mieli za zadanie przeczytać wybraną przez siebie książkę. Następnie, będąc ekspertem swojej lektury, czytelnicy uzupełniali kartę o książce, tworzyli plakat bohaterów swojej lektury, wypisywali najciekawsze cytaty ze swoich lektur i umieszczali je na klasowym murze, pisali opowiadanie o przygodzie z bohaterem przeczytanej książki, zapraszali bohaterów na bal, pisali ogłoszenie o zaginięciu książkowej postaci, a także tworzyli ankietę czytelniczą i przeprowadzili badanie w środowisku szkolnym. Wyniki ankiety napawają optymizmem, okazuje się, że z czytelnictwem w naszej szkole nie jest źle i przewyższamy średnią krajową. Najchętniej sięgamy po książki papierowe, ulubionym bohaterem okazuje się być Mikołajek, czytamy, kiedy mamy czas i lubimy szczęśliwe zakończenia. Zachęcam do zapoznania się z wynikami ankiety poniżej. (U. Adrian)

Wyniki ankiety czytelniczej


Galeria Zdjęć