Piątek, 15.10.2021
Name days: Jadwiga / Leonard / Teresa
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Podsumowanie projektu „Wyślij pozdrowienia z wakacji!”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Czas wakacji po roku nauczania zdalnego był upragniony przez wszystkich. Wreszcie możliwe stały się wyjazdy w wymarzone miejsca odpoczynku – na łono natury czy do miejskich ośrodków kultury. Zachęciłyśmy przedszkolaków, uczniów, rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkoły do wzięcia udziału w projekcie „Wyślij pozdrowienia z wakacji!”, którego najważniejszym zadaniem było napisanie pozdrowień i wysłanie pocztówki na adres naszej szkoły. Celem projektu własnego p. Urszuli Adrian i p. Marzeny Grzegorczyk było zainteresowanie miejscami turystycznymi w Polsce w korelacji międzyprzedmiotowej oraz integracja po nauczaniu zdalnym środowiska placówki.

W projekt zaangażowało się 26 osób, nadesłanych zostało 67 kartek. Z nadesłanych pocztówek powstała mapa Polski, którą można oglądać na korytarzu szkolnym. Uczniowie wzięli także udział w cyklu lekcji poświęconych pisaniu pozdrowień, adresowaniu kartek pocztowych, obsługi aplikacji wyszukiwania skrzynek pocztowych oraz statystykom. W ramach projektu odbył się konkurs. W kategorii przedszkolaków laureatem został Filip Nazarek, który przesłał najbardziej kreatywne pozdrowienia. W kategorii uczniów zostały nagrodzone Gabriela Oleszek za największą ilość przesłanych kartek i reporterskie pozdrowienia oraz Aleksandra Kowal za aktywność i zaangażowanie innych osób w nadsyłanie pocztówek, natomiast spośród dorosłych najbardziej kreatywny okazał się p. Maciej Matuszczak. Radom Rodziców przedszkola i szkoły dziękujemy za sponsorowanie nagród w konkursie, a wszystkim, którzy nadesłali kartki, za zaangażowanie, bo bez Was nie byłoby naszej wakacyjnej mapy Polski. Wszystkich zapraszamy do obejrzenia prezentacji nadesłanych pocztówek i pozdrowień. (U.A., M. G.)

Link do filmiku

https://www.transfernow.net/dl/20211002GZ2RsXwd


Galeria Zdjęć