Środa, 6.12.2023
Name days: Angeliki / Honorata / Mikołaj
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Potrójny sukces w Powiatowym Konkursie Literackim

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Uczennice naszej szkoły po raz kolejny wzięły udział w Powiatowym Konkursie Literackim „Opowiedz mi bajkę”, którego organizatorem jest Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Opowiadania pełne fantastyki i magicznych światów zostały opatrzone przez młode pisarki własnymi ilustracjami. Podczas podsumowania konkursu 7 grudnia 2022 roku dyrektor biblioteki Jarosław Balcar, instruktor powiatowy Alicja Sierakowska oraz przewodnicząca jury Bogna Skrzypczak-Walkowiak wręczyli laureatom dyplomy i wyróżnienia z nagrodami książkowymi – publikacją własnych utworów. I miejsce w kategorii klas VII-VIII zajęła Aleksandra Kowal za bajkę „Prawdziwy przyjaciel”, II miejsce w kategorii klas VII-VIII ex aequo wywalczyła Magdalena Wasielewska z bajką „Nocne plotkowanie”, a wyróżnienie w kategorii klas IV-VI otrzymała Marcelina Tyl za bajkę „Sztućce pana Skarpety”. Gratulujemy talentu pisarskiego i życzymy kolejnych sukcesów! Zbiorek bajek z utworami naszych uczennic jest dostępny w szkolnej bibliotece. Zachęcamy do lektury. (U.Adrian)

Galeria Zdjęć