Środa, 22.5.2024
Name days: Emil / Helena / Wiesław
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Próba generalna Filharmonii Kaliskiej

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Wydarzeniem minionego piątku był wyjazd naszych uczniów do Filharmonii Kaliskiej. Grupa młodzieży pod opieką nauczycieli udała się na koncert na, którym można było wysłuchać muzyki Piotra Mossa – Koncert na 2 harfy i orkiestrę, oraz kompozycji wybitnych twórców:  Witolda Lutosławskiego („Mała Suita”), a także Igora Strawińskiego. Młodzież mogła zaobserwować pracę orkiestry oraz dyrygenta.

Dla niektórych uczniów, zwłaszcza tych najmłodszych, był to pierwszy koncert w filharmonii, koncert pełen wrażeń, których dostarczyć może tylko muzyka wykonana na żywo!  (J. Olejniczak)

Galeria Zdjęć