Saturday, 25.9.2021
Name days: Aurelia / Kamila / Franciszka
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Projekt wychowawczy „Święta i rytuały klasy VI”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Uczniowie klasy VI wzięli udział w drugiej edycji autorskiego projektu wychowawczego „Święta i rytuały klasy VI”.  Tak jak w zeszłym roku wychowankowie p. Urszuli Adrian przygotowali kalendarz nietypowych świąt klasowych. Od września obchodziliśmy: Dzień Skarbów, Dzień Zabawy, Dzień Telefonów, Tie Dye, czyli własnoręcznie wykonane koszulki, Dzień bez Narzekania, Dzień Pasji, Dzień Zielony na Pierwszy Dzień Wiosny, Dzień Zwierzaka, Dzień Filmów, Dzień Roweru. Każde zajęcia wychowawcze rozpoczynaliśmy od klasowego rytuału – kto wczoraj/kto dzisiaj…, w wyjątkowy sposób pamiętaliśmy także o urodzinach każdego ucznia. Klasa wykazała się kreatywnością w przygotowaniu klasowych obrzędów i oczywiście współpracą, aby świętowanie było jak najbardziej wspólne. Projekt miał na celu rozwijanie inicjatywności poprzez zabawę, a także budowanie dobrych relacji w zespole klasowym, zwłaszcza podczas nauczania zdalnego i po powrocie do nauki stacjonarnej (U.A.)

Galeria Zdjęć