Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Przedszkolaki na spektaklu

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Któż nie zna bajki o kaczątku, które zmienia się w pięknego  łabędzia?

W Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu dzieci 5, 6 – letnie wraz z  kolegami i koleżankami z klas I –III, obejrzały bajkę pt. „Brzydkie kaczątko”, wystawioną przez Bydgoski Teatr Lalek „Buratino”. Aktorzy za pośrednictwem lalek przenieśli widzów w klimaty wiejskiego podwórka, ukazując wzruszającą historię małego łabędzia, który nim dorośnie i zmieni się w królewskiego ptaka musi sprostać wielu upokorzeniom. Spektakl uczy tolerancji i wrażliwości na krzywdy wynikające z odmienności. Rozmowa z dziećmi na temat treści i przesłania bajki, pozwoliła im zrozumieć tę prawdę. (A.H)

 


Galeria Zdjęć