Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Przedszkolaki na uroczystej Gali w Poznaniu

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W bieżącym roku szkolnym Rada Rodziców naszego przedszkola wzięła udział w II edycji konkursu „Mam 6 lat" organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Przygotowano prezentację multimedialną „Przyjaźnie z przedszkola do szkoły” – Jak moje przedszkole współpracuje ze szkołą, by przejście z przedszkola do szkoły było przyjazne.

 

Prezentacja dokumentuje wiele inicjatyw podejmowanych w naszym przedszkolu po to, by stworzyć dzieciom przyjazny klimat, w którym mogą się rozwijać i z uśmiechem przekraczać próg szkolny. Przedszkolaki są częstymi gośćmi w murach szkoły. Dobrze orientują się w pomieszczeniach szkolnych, biorą udział w zajęciach lekcyjnych, projektach i konkursach. Integrują się z uczniami i pracownikami szkoły podczas wspólnych wycieczek i uroczystości.

Współpraca szkoły i naszego przedszkola pozwala na stworzenie dzieciom harmonijnej, bezstresowej i przyjaznej drogi z sali przedszkolnej do szkolnej klasy. Efekty tej współpracy zostały przedstawione w prezentacji.

Dnia 7 marca 2013 r. w Auli Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza w Poznaniu, odbyła się uroczysta Gala, na którą zostali zaproszeni: pani dyrektor Teresa Stachowiak, przewodnicząca Rady Rodziców, nauczyciel oraz delegacja przedszkolaków.

  

Wielkopolski Kurator Oświaty pani Elżbieta Walkowiak oraz Wojewoda Wielkopolski pan Piotr Florek wręczyli wszystkim uczestnikom i finalistom dyplomy i nagrody rzeczowe.

Udział w tak prestiżowej uroczystości będzie dla wszystkich uczestników niezapomnianym wydarzeniem. A. H.

    

Załącznik: 

Galeria Zdjęć