Środa, 30.11.2022
Name days: Andrzej / Zbysław / Justyna
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Przerwa na czytanie

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Przedsięwzięcie czytelnicze zostało zrealizowane w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom oraz Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Akcja miała na celu promowanie czytelnictwa i integrację środowiska szkolnego. Podczas każdej przerwy przez cały dzień czytaliśmy fragmenty ulubionych książek – czytanie na głos i po cichu. W akcji wzięło udział 42 uczniów i 5 nauczycieli.  Tym samym dołożyliśmy cegiełkę do rekordu międzynarodowego, ogólnopolskiego i szkolnego – wynik został także wpisany do Korczakowskiej Księgi Rekordów. (U.A.)

Galeria Zdjęć