Wtorek, 29.11.2022
Name days: Błażej / Przemysł / Fryderyk
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Rajdowym szlakiem z Kotowiecka do Kościelnej Wsi

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Już po raz dziewiąty uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w rajdzie pieszym Od Sasa do Lasa, który odbył się po raz XVI. Tradycyjnie organizatorami rajdu byli: kaliski oddział PTTK, Koło Przewodników PTTK w Kaliszu, Urząd Gminy w Gołuchowie, Straż Miejska w Kaliszu oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kościelnej Wsi. Nasi uczniowie wraz z opiekunami p. Urszulą Adrian, p. Michałem Kasprzakiem i p. Maciejem Matuszczakiem pokonali indywidualną trasę 10 km (Kotowiecko - Kościelna Wieś - Kotowiecko). Rajd Od Sasa do Lasa jest upamiętnieniem bitwy pod Kościelną Wsią, która toczyła się w obrębie III wojny północnej i jest częścią lokalnej historii. Częścią rajdu są także międzypowiatowe konkursy. Uczennica naszej szkoły Magdalena Wasielewska zajęła III miejsce w międzypowiatowym konkursie historycznym. Jak co roku podczas rajdu można było skosztować rozgrzewającej zupy oraz włączyć się w taneczną zabawę. Z naszej szkoły wybrało się 17 uczniów, natomiast wszystkich uczestników rajdu było 172. Po zakończeniu spotkania w Kościelnej Wsi uczestnicy rajdu pełni zadowolenia, upominków i uśmiechów wrócili do Kotowiecka. (U. Adrian)

Galeria Zdjęć