Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Rodzice dzieciom

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W naszym przedszkolu zostały zorganizowane warsztaty teatralne dla rodziców. Ich celem było przygotowanie przedstawienia dla przedszkolaków. Rodzice z wielkim zapałem podjęli wyzwanie, by sprawić dzieciom wyjątkową niespodziankę. Projektowali stroje, ćwiczyli role i układy taneczne wykazując się przy tym  swoją kreatywnością. Była to okazja, by zintegrować  rodziców z przedszkolem, a także ze sobą nawzajem. Dobór repertuaru był również nieprzypadkowy, bowiem  związany z realizacją ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”  i  jako taki miał budzić postawy proekologiczne. Dnia 30 kwietnia 2013r. odbyła się premiera widowiska zatytułowanego „Niezwykła przygoda Jasia i Małgosi”.

  

Na scenie dominował humor, muzyka i taniec. Dzieci z zapartym tchem śledziły perypetie bohaterów, w których wcielili się ich rodzice. Niespodziankę udało się utrzymać w tajemnicy do końca, tym większa była radość oglądających. Podczas występu ujawniły się talenty aktorskie rodziców, które na pewno trzeba wykorzystać w przyszłości.

  

  

 Niekonwencjonalna forma współpracy zakończona została sukcesem. Aktorów nagrodzono brawami, grupa starszaków podziękowała rodzicom piosenką i grą na „Bum – rurkach”, a pani dyrektor wręczyła wszystkim występującym pisemne podziękowania. Największą   satysfakcję sprawiły jednak  uśmiech i radość na dziecięcych twarzach i spontaniczne słowa płynące z widowni „Mamo, kocham cię”.

  

 

  

  

Na zakończenie zaproszono wszystkich uczestników  spotkania na słodki poczęstunek.

  

W ten sposób rodzice konstruktywnie włączyli się w życie placówki, potwierdzili, że są aktywnym ogniwem otwartym na nowe formy współpracy. Na długo też zostanie w pamięci, zarówno dzieci, jak i dorosłych,  główne przesłanie przedstawienia :

„Żyj z przyrodą w zgodzie,

odsuń od niej zło

i pamiętaj co dzień,

żeby chronić ją.” (B.S.)

Galeria Zdjęć