Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Sportowe zmagania w Kotowiecku

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Sportową tradycją Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Kotowiecku jest organizacja wiosennych mistrzostw Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Na  dobrze przygotowanej trasie przy sprzyjającej pogodzie w miejscowym parku 11 kwietnia  uczniowie z klas IV, V, VI  szkół podstawowych oraz I, II, III gimnazjalnych  walczyli  o prawo udziału w Mistrzostwach Powiatu Ostrowskiego. W kategorii dziewcząt kl IV i V pierwsze miejsce zajęła Pamela Kałużna z SP w  Biskupicach Ołobocznych, drugie Gabrysia Stawicka z SP w Nowych Skalmierzycach, trzecie Weronika Gmerek z SP w Gostyczynie. Wśród  chłopców kl. IV i V pierwsze miejsce zdobył Łukasz Roszkiewicz z SP w Kotowiecku, drugie Michał Biernacik a trzecie Szymon Jędraszek uczniowie   SP w Nowych Skalmierzycach. W kategorii dziewcząt kl. VI pierwsze miejsce zajęła Klaudia Twardowska, drugie Oliwia Zając, trzecie Aleksandra Rajchert uczennice  SP w Nowych Skalmierzycach. Wśród  chłopców kl VI najlepszymi okazali się Daniel Grzyb -miejsce pierwsze, Dawid Borowski- miejsce drugie, uczniowie SP w Ociążu, miejsce trzecie zajął Błażej Pływaczek z SP w Nowych Skalmierzycach.
Laury zwycięstwa w kategorii dziewcząt kl. I i II gimnazjum przypadły uczennicom Gimnazjum w Nowych Skalmierzycach Idze Przybylskiej-pierwsze miejsce, Wiktorii Ludwiczak- drugie miejsce oraz Sarze Majerz-trzecie miejsce. W zmaganiach chłopców  kl. I i II  pierwsze miejsce wywalczył Mateusz Paluszczak z Gimnazjum w Ociążu, drugie Przemysław Pietrzak, trzecie Marcin Maik- uczniowie Gimnazjum w Nowych Skalmierzycach. W kategorii dziewcząt kl. III gimnazjum  pierwsze miejsce zajęła Olga Wojciechowska z Gimnazjum w Nowych Skalmierzycach , drugie Anna Borowska z Gimnazjum w Ociążu, trzecie Kamila Ludwiczak z Gimnazjum w Nowych Skalmierzycach. Wśród  chłopców kl III pierwsze miejsce zdobył Kacper Majerz z Gimnazjum w Nowych Skalmierzycach,  drugie Szymon Zych , trzecie Bartłomiej Martyna  uczniowie reprezentujący Gimnazjum w Ociążu. Zwycięzcy będą walczyć podczas etapu powiatowego w Odolanowie. Zawody zakończyło uroczyste wręczenie dyplomów i medali przez dyrektor Zespołu panią Teresę Stachowiak, która podziękowała uczestnikom oraz ich opiekunom za udział w rozgrywkach  (V. M.)
 

 

Galeria Zdjęć