Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Spotkanie autorskie

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

„Ilekroć, odłożywszy książkę, snuć zaczniesz nić własnych myśli, tylekroć książka cel zamierzony osiąga” – mawiał nasz patron Janusz Korczak. To właśnie rok korczakowski stał się pretekstem do zorganizowania w naszej szkole spotkania autorskiego, które jest ważnym elementem w procesie rozwijania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Inicjatorem i fundatorem spotkania była Biblioteka Publiczna w Nowych Skalmierzycach.

W dniu 10 grudnia 2012 r. w progach naszej szkoły gościła pani Beata Ostrowicka – autorka bajek i powieści dla dzieci i młodzieży, takich jak: „Lalusie”, „Niezwykłe wakacje”, Tajemnica szkatułki” i in. Spotkanie połączone było z promocją najnowszej książki autorki pt. „Jest taka historia. Opowieść o Januszu Korczaku”. W pierwszej części spotkania pani Beata Ostrowicka nawiązała do treści tej książki, barwnie opowiadając o jej bohaterach -  wychowankach warszawskiego Domu Sierot i ich ukochanym opiekunie Januszu Korczaku. Treści te były nam niezwykle bliskie, z racji tego, że właśnie Korczak jest patronem naszej szkoły. Autorka aktywnie włączała więc uczniów do rozmowy na temat życia tego słynnego pedagoga.

  

W dalszej części spotkania pani Ostrowicka cierpliwie i szczegółowo odpowiadała na pytania uczniów np. „Skąd bierze pani pomysły do swoich książek?”, „Jak wymyśla Pani swoich bohaterów?”, czy „Jak jest droga książki od jej napisania do wydania?”. 

Na zakończenie spotkania uczniowie ustawili się w długiej kolejce po autografy i dedykacje na zakupionych wcześniej książkach autorki. (A. J.)

 


Galeria Zdjęć