Środa, 6.12.2023
Name days: Angeliki / Honorata / Mikołaj
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Spotkanie przed świętami

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W środowe popołudnie tuż przed świętami Bożego Narodzenia społeczność Zespołu spotkała się, by razem obejrzeć spektakl teatralny oraz wesprzeć najbardziej potrzebujących.

Przedstawienie bożonarodzeniowe zostało przygotowane przez p. Urszulę Adrian i p. Annę Jarantowską. Członkowie koła teatralnego zaprezentowali teatr cieni będący adaptacją słuchowiska radiowego opartego na opowiadaniu Joanny Olech „Anioł w supermarkecie”. Inscenizacja została wpleciona w przedstawienie z życia rodem – otóż rodzina i przypadkiem odwiedzająca ją niewierząca koleżanka (klasa III) oglądają ważne wydarzenie w telewizji. Przesłanie sztuki zostało skierowane do każdego z nas: jeśli tylko chcemy, możemy codziennie być aniołami dla innych…

Po spektaklu odbył się Bożonarodzeniowy Kiermasz Charytatywny. Uczniowie, przedszkolaki, nauczyciele, pracownicy Zespołu, rodzice, dziadkowie i przyjaciele szkoły przygotowali własnoręcznie wykonane ozdoby i wypieki świąteczne. W przygotowanie kiermaszu zaangażowało się ponad 40 osób, za co z serca dziękujemy! Wszystkie ozdoby w mgnieniu oka znalazły swoich nowych właścicieli. Rekordową kwotę uzbieraną dzięki hojności społeczności Zespołu przeznaczyliśmy na cele charytatywne – wsparcie Fundacji „Serce Dla Serca” oraz Caritas Diecezji Kaliskiej. (U.Adrian) 

Galeria Zdjęć