Środa, 30.11.2022
Name days: Andrzej / Zbysław / Justyna
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Spotkanie z Panią pielęgniarką

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W czwartek do Przedszkola z wizytą do Nas przyszła Pani pielęgniarka. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić  i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie.

Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Dzieci, udzielając odpowiedzi na pytania gościa, wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat zdrowia i czystości. Największe zainteresowanie wzbudziła jednak torba z którą przybyła Pani pielęgniarka, a zwłaszcza jej wyposażenie, czyli szczoteczka do zębów, pasta, oraz książeczki, które otrzymały na koniec dzieci. Wizyta pani pielęgniarki zakończyła się pamiątkowym zdjęciem, a My dziękujemy za cenne informację. (N. Matyjasik)

Galeria Zdjęć