Wtorek, 27.9.2022
Name days: Damian / Wincenty
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Sprzątanie Świata 2022 - przedszkole

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W dniu 16 września br. roku dzieci z przedszkola w Kotowiecku już po raz kolejny wzięły udział w sprzątaniu okolicy wokół naszego przedszkola partycypując w ten sposób w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata”.

Przedszkolaki zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowani wzniosłym celem przedsięwzięcia wyruszyli spod budynku przedszkola i zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im terenu.

Pogoda dopisała, dzięki zacięciu i aktywnej postawie większości dzieci udało się zebrać dwa worki śmieci, które następnie zostały złożone do odpowiednich pojemników. Dzieci nauczyły się również jak segregować śmieci, do jakiego kosza należy wyrzucać szkło, a do którego plastik.

Udział naszych przedszkolaków w akcji „Sprzątanie świata” z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie. NM

Galeria Zdjęć