Środa, 22.5.2024
Name days: Emil / Helena / Wiesław
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Srebrne Pióro Burmistrza dla naszej uczennicy

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Po raz XVII w Szkole Podstawowej w Gostyczynie odbył się gminny „Konkurs Poezji Pisanej i Recytowanej o Pióro Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce”. W tym roku zadanie konkursowe polegało na napisaniu wiersza o tematyce sportowej, promującej aktywność fizyczną i nawiązującej do Roku Polskich Olimpijczyków. Lena z kl. V napisała wiersz pt. „Maraton marzeń”, który zachęcał do nierezygnowania ze sportowych marzeń, bo każdy z nas może być jak Iga Świątek czy Artur Partyka. Nasza uczennica zaprezentowała liryk podczas uroczystego ogłoszenia wyników konkursu w Gostyczynie. Wiersz zapewnił Lenie II miejsce w konkursie w kategorii klas IV-VI. Młoda poetka odebrała srebrne pióro z rąk dyrektora SP w Gostyczynie p. Moniki Sikory, a gratulacje i upominek wręczył naszej uczennicy sekretarz gminy i miasta Nowe Skalmierzyce p. Michał Ciupka. Gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne poetyckie wzruszenia. (U. Adrian)

Galeria Zdjęć