Wtorek, 29.11.2022
Name days: Błażej / Przemysł / Fryderyk
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Szkolny Dzień Patrona

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Szkolny Dzień Patrona, jak co roku, stał się doskonałym momentem do celebrowania tego dnia przez całą społeczność szkolną, dlatego z tej okazji 10 listopada uczniowie wszystkich klas udali się na integracyjną wycieczkę do Zbierska – Cukrowni.

Swoją wyprawę uczniowie rozpoczęli od przejazdu kolejką wąskotorową na trasie Zbiersk Cukrownia – Petryki. Z okna wagonu kolejki podziwiali jesienne krajobrazy pól i wsi powiatu kaliskiego,  a w międzyczasie umilali sobie czas wspólnym śpiewaniem piosenek. 

Ze stacji kolejowej uczniowie udali się do pracowni artystycznej „ŻArtownia”, w której zostali podzieleni na dwie grupy. Najpierw młodsi uczniowie brali udział w warsztatach artystycznych, w czasie których wykonywali z drewna tzw. „przypominajki”,  które następnie według uznania ozdabiali techniką decoupage lub scrapbookingu.

W tym samym czasie uczniowie klas starszych pod opieką wychowawców oraz przewodnika wybrali się do pobliskiego lasu na spacer. Uczniowie otrzymali mapę według której poruszali się wyznaczoną trasą i  co jakiś czas wykonywali interesujące zadania (np. odgadywali cytaty Janusza Korczaka, przeciągali linę, ścigali się w workach, podrzucali się na kocu, wymyślali taniec oraz wiersze o lesie, zakładali również hamak i z pełną przyjemnością oddawali się bujaniu w obłokach.:) 

Po powrocie do „ŻArtowni” uczniowie posilili się słodkim co nieco i ogrzali pyszną, gorącą herbatką,  a następnie, podobnie jak uczniowie klas I – III, rozpoczęli twórczą działalność tworząc własne, wyjątkowe, spersonalizowane „przypominajki”. 

Młodsi natomiast oddali się niczym nieskrępowanej, wspaniałej zabawie na „żartownianym podwórku”, gdzie w błotnej kuchni, jesiennym straganie, boisku czy leśnej ścieżce sensorycznej mogli dać upust swojej niewyczerpanej energii.

Moc atrakcji, kreatywne i swobodne działania artystyczne oraz świeże, leśne powietrze zaostrzyły wszystkim apetyty, dlatego na zakonczenie wycieczki chętnie posilili się własnoręcznie upieczonymi przy ognisku kiełbaskimi. (A. Jarantowska)

Galeria Zdjęć