Wtorek, 27.9.2022
Name days: Damian / Wincenty
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Teatrzyk kukiełkowy o ekologii

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Członkowie koła teatralnego wraz z opiekunem p. Urszulą Adrian przygotowali spektakl teatru kukiełkowego pt. „Bajka o Zielonym Kapturku z ekomorałem”. Znana bajka o Czerwonym Kapturku została ukazana w adaptacji ekologicznej. Zielony Kapturek zmierzył się z problemem zaśmiecania lasu przez niedbającego o środowisko Wilka i Wiewióra. Na szczęście udało się złapać winowajców, posprzątać las i zachęcić innych do postaw proekologicznych. Kukiełki do spektaklu, rekwizyty oraz teatrzyk zostały wykonane z surowców wtórnych i materiałów eko. Spektakl teatralny przeznaczony dla najmłodszych widzów obejrzały przedszkolaki i uczniowie klas I-III. Mamy nadzieję, że temat ochrony przyrody nam wszystkim zawsze będzie bliski. (U.A.)

Galeria Zdjęć