Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

V Powiatowy konkurs Plastyczny dla klas I-III ,,Świat dziecka w obrazach” pod patronatem Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dnia 27 listopada 2012r., w Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego ,,Świat dziecka w obrazach”. Honorowy patronat nad konkursem objął Jarosław Urbaniak, Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem ,,Szczęśliwa rodzina-szczęśliwy świat” i nawiązywała tematyką do roku Janusza Korczaka.

Podsumowanie konkursu uświetnili swoją obecnością min. Prezydent Miasta, ostrowscy plastycy – członkowie jury: Helena Rawicka, Lidia Syryjska, Czesław Woś, Dyrektor Powiatowej Galerii Sztuki Współczesnej Cezary Janiszewski, Iwona Szwarczyńska.
  

W V edycji konkursu wzięło udział 37 szkół podstawowych z terenu powiatu ostrowskiego. Nadesłano 662 prace wykonane pod kierunkiem 98 nauczycieli. Jury wytypowało 15 prac do nagród, wśród których znalazła się praca Adriana Kaługi, ucznia z klasy I naszej szkoły.
  

Wyróżnienia otrzymali Julia Skrzypniak i Kacper Szczepaniak, również uczniowie klasy pierwszej. Do wystawy zakwalifikowała się także praca Martyny Niechciał z klasy drugiej. Laureaci otrzymali nagrody z rąk Pana Prezydenta oraz Dyrektor Szkoły p. Doroty Cieśli. (Ł. P.)

Galeria Zdjęć