Piątek, 28.6.2024
Name days: Adrian / Józef / Leon
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

VIII Sportowy Maraton Czytania

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Po raz ósmy w naszej szkole odbył się Szkolny Maraton Czytania. W tym roku czytanie miało sportowy charakter w związku z Rokiem Olimpijczyków ustanowiony przez Sejm RP. W maratonie wzięli udział uczniowie klas I-VIII i pracownicy szkoły. Każdy z uczestników przygotowywał tekst związany ze sportem: wiersze, fragmenty prozy, biografie sportowców czy charakterystykę dyscyplin sportowych. Maraton odbył się na boisku szkolnym. Każdy z czytających po przeczytaniu tekstu losował ćwiczenie fizyczne do wykonania w plenerze. W tym roku czytaliśmy 2 godziny, 35 minut i 5 sekund, w maratonie wzięło udział 47 osób. Wynik zostanie wpisany do Korczakowskiej Księgi Rekordów. (U. Adrian)

Galeria Zdjęć