Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

W poszukiwaniu wiosny

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Tegoroczna aura sprawiła, że choć w kalendarzu początek wiosny to trudno ją znaleźć w przyrodzie. 21 marca 2013r. przedszkolaki oglądały bajkę zatytułowaną: „W poszukiwaniu wiosny”, w której grupa przyjaciół wyruszyła w podróż, by znaleźć spóźniającą się porę roku. Dowiedziały się z niej, jak ważna jest wiosna i czym grozi jej znaczne opóźnienie. Bajka zakończyła się optymistycznie – bohaterowie odnaleźli i sprowadzili spóźniającą się porę roku.

  

 Dzieci postanowiły zrobić wszystko, by przegonić przedłużającą się zimę.  Maluszki czyniły to piosenką „Uciekaj zimo”, a następnie w zabawie „Czarowanie” próbowały przywołać wiosnę.   Powstała również zespołowa praca plastyczna „Wiosna na butelce”.

  

  

Grupa starszaków przygotowała smaczne zdrowe, kolorowe, wiosenne kanapki, którymi poczęstowała również młodszych kolegów.

 

  

Mamy nadzieję, że po tak pracowicie  spędzonym dniu prawdziwa wiosna szybko nadejdzie.

„A ty zimo, uciekaj

Za górkę za las

I nie marudź, nie zwlekaj,

Już na wiosnę czas…”   (B.S.)


Galeria Zdjęć