Piątek, 21.6.2024
Name days: Alicja / Alojzy / Marta
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Walentynki w Przedszkolu

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Walentynki, to święto obchodzone na całym świecie, a od kilku lat również w Polsce. To święto, które może obchodzić każdy bez względu na to, ile ma lat. Dlatego też dzień ten, powinien upływać pod znakiem takich wartości jak: szczęście, miłość, przyjaźń i radość z przebywania ze sobą.

Kultywując tradycje walentynkowe dzieci z Przedszkola w Kotowiecku, ubrane w czerwone stroje, spotkały się na pięknie ustrojonej w walentynkowe serca sali przedszkolnej aby wypełnić ją po brzegi miłością i radością. Prowadzące nauczycielki dołożyły wszelkich starań aby zapewnić dzieciom dobrą zabawę. Tak więc odbywało się wiele walentynkowych konkursów, a w przerwach pomiędzy nimi przedszkolaki miały okazję do tańców z miłą koleżanką czy ulubionym kolegą. Każde dziecko otrzymało również serduszka z czekolady i walentynkę od osoby którą bardzo lubi, Panie zorganizowały „Pocztę Walentynkową”. Celem całego przedsięwzięcia było zachęcanie dzieci do okazywania uczuć innym osobom, czerpanie radości ze wspólnej zabawy oraz budowanie atmosfery przyjaźni i współdziałania w grupie. Dla przedszkolaków ten dzień stał się okazją do pokazania jak dobrze i wesoło jest być razem. N. Matyjasik

Galeria Zdjęć