Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Warsztaty Świąteczne w Zawidowicach

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Święta Wielkanocne to wyjątkowy  czas  pełen radości i wspólnego spędzana z najbliższymi. Dla przedszkolaków jest to okazja do odkrywania tradycji, tworzenia pięknych dekoracji i doświadczenia atmosfery miłości i życzliwości. Dlatego też dzieci wraz z paniami 14 marca wybrały się na warsztaty świąteczne do Zawidowic, by przypomnieć o tradycjach Wielkanocnych. Przedszkolaki na warsztatach dowiedziały się jak wykonać bułeczki do koszyczka wielkanocnego, co należy włożyć do „Święconki” i jakie są tradycje świąteczne. Ozdabiały i dekorowały mazurki, a następnie jadły śniadanko wielkanocne. Pracownik stajni oprowadził  nas i opowiedział kilka słów na temat koni.  Dzieci spacerowały zwiedzały okolice stajni oraz karmiły kozy. Zadowolone i pełne uśmiechu wróciły z pięknymi mazurkami do Przedszkola. Był to dzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń. (N. Matyjasik)

Galeria Zdjęć