Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Wizyta ks. Biskupa Teofila Wilskiego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kotowiecku

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

16 maja w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kotowiecku mieliśmy zaszczyt gościć Księdza Biskupa Teofila Wilskiego, Kapelana dr Przemysława Talagę, Proboszcza parafii  ks. Kan. Ludomira Dzięciołowskiego oraz Kierownika Referatu Oświaty i Wychowania - Daniela Mitułę.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania pieśni powitalnej „Bądź pozdrowiony Gościu Nasz” oraz oficjalnego przedstawienia i powitania gości przez Dyrektor Zespołu Teresę Stachowiak:

-„Odwiedziny są wyrazem wspólnej troski nas wszystkich o jak najlepsze wychowanie uczniów w duchu wartości chrześcijańskich i patriotycznych. W wypełnianiu tego zadania bardzo pomaga nam postać naszego patrona – Janusza Korczaka.”

Po uroczystym przywitaniu przez dzieci Ksiądz Biskup skierował słowa do uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi oraz rodziców. Wskazał, jak ważna jest nauka w życiu młodego człowieka. Wartością nadrzędną jest  edukacja – nie tylko tradycyjna, ale też ta w duchu wiary i miłości:

 - „Pomocna w ukierunkowaniu młodego człowieka jest religia – to ona ściśle współpracuje z wiedzą, którą wchłania dziecko.”

 Gość wyraził zachwyt nad współpracą zachodzącą między rodzicami, parafią i szkołą, która jest wyrazem wspólnej troski o jak najlepsze wychowanie młodego pokolenia w nurcie religijnym i patriotycznym.

 Po uroczystym przywitaniu przez dzieci Ksiądz Biskup skierował słowa do uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi oraz rodziców. Wskazał, jak ważna jest nauka w życiu młodego człowieka. Wartością nadrzędną jest  edukacja – nie tylko tradycyjna, ale też ta w duchu wiary i miłości:

 - „Pomocna w ukierunkowaniu młodego człowieka jest religia – to ona ściśle współpracuje z wiedzą, którą wchłania dziecko.”

 Gość wyraził zachwyt nad współpracą zachodzącą między rodzicami, parafią i szkołą, która jest wyrazem wspólnej troski o jak najlepsze wychowanie młodego pokolenia w nurcie religijnym i patriotycznym.

 Na zakończenie Ksiądz Biskup udzielił błogosławieństwa oraz wręczył uczniom pamiątkowe obrazki. Podczas spotkania z nauczycielami interesował się życiem szkoły oraz działalnością pozalekcyjną.

 Wizyta ta pozostawi trwały ślad w naszej pamięci.

Galeria Zdjęć