Środa, 22.5.2024
Name days: Emil / Helena / Wiesław
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Wizyta przedszkolaków w biblitece

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W związku z obchodzonym w kwietniu Światowym Dniem Książki, dzieci z przedszkola w Kotowiecku odwiedziły bibliotekę szkolną.

Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami  z książkami  i zapoznać się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały.

Dzieci dowiedziały się na czym polega praca w bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy oraz z obietnicą, że wróci, gdy pójdzie do szkoły, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci. (N. Matyjasik)

Galeria Zdjęć