Czwartek, 20.6.2024
Name days: Bogna / Bożena / Rafał
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Wizyta w teatrze

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Członkowie koła dziennikarsko-teatralnego wybrali się na spektakl do Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Uczniowie obejrzeli adaptację znanej baśni „Kopciuszek” Charleasa Perraulta w reżyserii Bartosza Zaczykiewicza. Sztuka obfitowała w nowości: elementy humorystyczne, odniesienia do innych znanych utworów literackich oraz dodatkowe wątki fabularne. Oprócz typowej gry aktorskiej inscenizacja przybrała formę teatru cieni. Zachwyciła nas bajeczna scenografia i wyjątkowe kostiumy. Ponadto uczniowie wysłuchali krótkiej historii kaliskiego teatru oraz najstarszego parku miejskiego w Polsce, który sąsiaduje z teatrem. Należy zaznaczyć, że członkowie koła sami zapracowali na wyjście do teatru – bilety zostały zakupione z funduszy uzbieranych ze sprzedaży szkolnej gazetki „Szpaki”. (U. Adrian) 

Galeria Zdjęć