Piątek, 1.7.2022
Name days: Bogusław / Halina / Karolina
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Wycieczka do Torunia

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

23 maja uczniowie klas 1-7 wczesnym rankiem wyruszyli autokarem spod szkoły do pięknego miasta jakim jest Toruń. Pierwszym punktem jaki zobaczyliśmy było Żywe Muzeum Piernika, gdzie nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w procesie powstania pierników. Wszyscy z muzeum wyszli z własnoręcznie przygotowanym pierniczkiem. Następnie zobaczyliśmy najciekawsze zakątki miasta takie jak: Rynek Staromiejski, Dwór Artusa, Krzywą Wieże, Dom Mikołaja Kopernika, pomnik Mikołaja Kopernika. Nie zabrakło również złotego osiołka i pieska Filusa o których p. przewodnik opowiedział ciekawe legendy. Pogoda tego dnia nam bardzo dopisała, więc rejs po Wiśle był wspaniałym uwieńczeniem naszej wyprawy. (S.K.)

Galeria Zdjęć