Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Wycieczka do Wrocławia

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Uczniowie klas I -VIII wraz z wychowawcami pojechali na wycieczkę krajoznawczo-turystyczną do stolicy Dolnego Śląska. Zwiedzanie Wrocławia rozpoczęli od wizyty w zoo. Wrocławski ogród zoologiczny jest domem dla ponad 10 000 zwierząt, przedstawicieli ponad 1 100 gatunków. Dużych wrażeń dostarczyło afrykarium – największe oceanarium w Polsce. Można było się poczuć jak w łodzi podwodnej i obserwować rekiny czy płaszczki przepływające nad głowami. Następną atrakcję stanowił rejs po Odrze z zoo na Ostrów Tumski. Można było oglądać Wrocław z nietypowej perspektywy. Podczas spaceru po wrocławskiej wyspie, jaką jest Ostrów Tumski, przewodnik opowiadał o zabytkach tego miejsca. Największy z nich to wrocławska katedra. Także obiad był wyjątkowy, gdyż posiłek został zamówiony w historycznym budynku NOT-u. Niewątpliwie magicznym miejscem nie tylko dla dzieci okazała się wizyta w Kolejkowie mieszczącym się w najwyższym budynku Wrocławia Sky Tower. Kolejkowo to największa wystawa makiet kolejowych w Polsce – Wrocław w miniaturze i nie tylko. Tu dzień trwa 9, a noc 4 minuty, budynki odzwierciedlają swój prawdziwy wygląd, a w swoich domach wiodą (nie zawsze) spokojne życie malutcy Kolejkowiczanie. Wycieczka do Wrocławia dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń. (U. Adrian)

Galeria Zdjęć