Saturday, 22.6.2024
Name days: Paulina / Sabina / Tomasz
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Wycieczka Przedszkolaków do „Westernland”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

21 czerwca 2023 r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do „Westernland” - Wioski Indiańskiej w Józefowie.  Dla niektórych przedszkolaków szczególnie z grupy młodszej była to pierwsza podróż autokarem, dlatego wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia.

Przed wyjazdem przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas jazdy autokarem i pobytu na miejscu, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo i przestrzegać danych zasad. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja dzieci z obu grup, rozwijanie motoryki dużej i małej, orientacji przestrzennej oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu.

Gdy dzieci dotarły do miejsca docelowego, panie oprowadziły nas i wytłumaczyli co to za miejsce i co będziemy robić. Radości i zabawy było co niemiara. Atrakcji było mnóstwo: poszukiwanie złota, indiański tor przeszkód, strzelectwo, rzuty podkową, przejażdżka dyliżansem, sztuczne krowy do dojenia, ognisko i pyszne kiełbaski. Dzieci z ogromnym entuzjazmem korzystały z dostępnych atrakcji.

Wizyta w „Wiosce Indiańskiej” pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną przedszkolaków, ale także stanowiła doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii i – co najważniejsze – radosnej zabawy.

Dzieci wróciły z wycieczki zmęczone, ale bardzo zadowolone, pełne niezapomnianych wrażeń i emocji, które towarzyszyły im przez następne dni. Dlatego mamy nadzieję, że kolejne wyjazdy, również będą tak udane.  (N. Matyjasik)

Galeria Zdjęć