Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

X Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny w Kotowiecku

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF


Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kotowiecku już po raz dziesiąty  był organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „Każdy potrafi być Mistrzem Ortografii”. Konkurs przebiegał pod hasłem  „Korczakowskim sercem i słowem”.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Zdzisław Mielczarek oraz kierownik  Referatu Oświaty i Wychowania - Daniel Mituła.

Celem konkursu było wyłonienie mistrzów ortografii: klas II i III oraz IV-VI z siedmiu szkół podstawowych z terenu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.
Dyrektor placówki Teresa Stachowiak  powiedziała:

-„Odwołując się do idei naszego patrona, jego systemu wychowania oraz praw dziecka i samorządności przygotowaliśmy ortograficzne pułapki w myśl zdrowej rywalizacji i nauki poprzez zabawę” – i dodała – „Jestem przekonana, że przedsięwzięcia tego typu są najlepszym dowodem na to, że nauczanie może odbiegać od stereotypów i zachęcać uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii”.
Zwycięskimi szkołami w kategorii klas II-III okazały się: Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach, która zdobyła tytuł „Mistrza Ortografii” i zarazem I miejsce. Szkoła ta odebrała zwycięski laur od Kierownika  Referatu Oświaty i Wychowania – Daniela Mituły. II miejsce przypadło w udziale Szkole Podstawowej im. błogosławionego ks. Jana Nepomucena Chrzana w Gostyczynie, a na III miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ociążu, której nagrodę wręczyła Przewodnicząca Rady Rodziców – Agnieszka Kaługa.

W kategorii klas IV-VI  zwycięska statuetka  przypadła Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach, a kolejne wysokie pozycje otrzymały kolejno: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ociążu. Pozostałym drużynom  dyplomy i  podziękowania  wręczyła Dyrektor Zespołu – Teresa Stachowiak.
 Na zakończenie uczniowie szkoły w Kotowiecku  przedstawili krótki program artystyczny prezentujący prawa dziecka.

Galeria Zdjęć