Środa, 3.4.2024
Name days: Ryszard / Renata / Jakub
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

XXII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Każdy potrafi być Mistrzem Ortografii”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Tradycją naszej szkoły jest coroczny konkurs ortograficzny. Zmienia się forma konkursu, jury, tematyka, a ważność poprawnego zapisu ortograficznego pozostaje niezmienna. Tegorocznym rozgrywkom konkursowym towarzyszyło hasło „Trening ortografii” nawiązujące do Roku Olimpijczyków oraz jednego z kierunków realizacji polityki oświatowej państwa - rozwijania sprawności fizycznej. Uczniowie naszej szkoły nie wzięli udziału w rozgrywkach konkursowych, ponieważ zostali zaproszeni do przygotowania testu ortograficznego dla swoich rówieśników. Uczniowie klasy piątej ułożyli zadania dla klas IV-VI, a siódmoklasiści byli autorami testu dla klas VII-VIII. Dla naszych uczniów było to nie lada wyzwanie, poświęcili swój wolny czas, ale też mogli rozwinąć ortograficzne umiejętności. W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy i miasta Nowe Skalmierzyce. W kategorii klas IV-VI miejsce I zajęła Agata Garcarek z SP w Gostyczynie, II miejsce Marcelina Pietrzykowska z SP w Skalmierzycach, III miejsce Alicja Gilewicz z SP w Ociążu. W kategorii klas VII-VIII miejsce I zajęła Maja Wawrzyniak z SP w Ociążu, II miejsce Edyta Jasińska z SP w Gostyczynie, III miejsce Wiktoria Błaszczyk w SP im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach. Podczas ogłoszenia wyników konkursu wystąpili uczniowie z SP w Kotowiecku, prezentując pasje taneczne. Dziękujemy Radzie Rodziców szkoły za sfinansowanie nagród i poczęstunku. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do treningu zarówno ortograficznego, jak i sportowego! (U. Adrian) 

Galeria Zdjęć