Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zajęcia otwarte

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dnia 31 stycznia 2012r. odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców dzieci 5,6 –letnich. Zaproszeni goście mieli okazję obserwować aktywność swoich pociech. Przedszkolaki chwaliły się umiejętnością budowania wypowiedzi, rozwiązywania zagadek, wyodrębniania głosek w nagłosie, dzielenia wyrazów na sylaby i ponownego składania ich w wyraz.
Poznały historyjkę obrazkową „Bałwanek”, a potem układały jej części według kolejności zdarzeń, odgadywały treść zasłoniętego obrazka, liczyły bohaterów historyjki biorących udział w  budowaniu śniegowej postaci. Miały okazję utrwalić wiadomości o bezpieczeństwie zabaw na śniegu i lodzie. Dzieci pracowały w grupie i w losowo dobranych zespołach. Podczas zajęć był czas na zabawę ruchową przy muzyce, ćwiczenia oddechowe i doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej. Starszaki przedstawiły również taniec integracyjny „Kulig”. Dzięki zastosowaniu różnorodnych metod i form pracy oraz wykorzystaniu ciekawych pomocy podjęte działania wzbudziły zainteresowanie przedszkolaków i zachęciły do aktywności.
Wszystkie dzieci bardzo ładnie zaprezentowały się przed rodzicami, zasłużyły na pochwałę z ich strony. Podniesionym kciukiem oceniły zajęcie za udane. Mamy były dumne ze swoich pociech  i zadowolone, że mogły gościć skorzystać z takiej formy współpracy.

Galeria Zdjęć