Czwartek, 4.4.2024
Name days: Ambroży / Izodor / Wacława
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zmieniamy się dla Was

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Nasz placówka w ciągu ostatniego roku nabrała nowych kształtów. Modernizacje zostały dokonane dzięki środkom pozyskanym przez dyrektora szkoły i przychylności włodarzy gminy i miasta Nowe Skalmierzyce.

• Na placu zabaw został zamontowany zestaw „Malta” – dwie wieże, zjeżdżalnie, wejścia wspinaczkowe, dodatkowe elementy uatrakcyjniły pobyt przedszkolaków na świeżym powietrzu i zapewniły bezpieczną zabawę,

• zamontowano nową nawierzchnię na boisku do koszykówki, kosze do gry,

• utwardzono kostką brukową parking dla rodziców od strony boiska szkolnego, dostosowano wejście do szkoły od strony boiska dla osób niepełnosprawnych, prace zostały wykonane sposobem gospodarczym przez pracownika szkoły,

• zabezpieczono i ogrodzono elementy oczyszczalni biologiczno-chemicznej,

• usunięto drzewa zagrażające bezpieczeństwu użytkowników boiska, nasadzono nowe drzewa – grab pospolity na placu zabaw i przed szkołą,

• uczniowie mają możliwość uprawy roślin w przyszkolnych ogródkach,

• ustawiono donice z kwiatami odgradzające wjazd na parking od boiska szkolnego.

Należy zauważyć, że dokonano szeregu drobnych zmian, których nie sposób wymienić. Wiele modernizacji wykorzystywanych jest w ramach zajęć szkolnych i pozaszkolnych np. festynach. Cieszymy się, że nasza placówka pięknieje, a władze gminy zauważają nasze potrzeby. Mamy nadzieję na dalszą, owocną współpracę. ( U. Adrian)

Galeria Zdjęć