Piątek, 21.6.2024
Name days: Alicja / Alojzy / Marta
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

„Wiem jak dbać o zdrowie” – spotkanie z panią pielęgniarką

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

„ Moje Dziecko Idzie do Szkoły” to kolejna edycja programu skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców. Celem programu jest podniesienie poziomu wiedzy na temat wybranych zagadnień, dotyczących zdrowego stylu życia, ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków prozdrowotnych u dzieci i rodziców.

     

22 listopada pani pielęgniarka przeprowadziła z dziećmi 5, 6 – letnimi pogadankę o zachowaniach prozdrowotnych dotyczących: zdrowego żywienia, dbałości o higienę osobistą, konieczności odwiedzania gabinetu stomatologicznego czy lekarskiego, korzystania ze świeżego powietrza, właściwego dobierania odzieży do warunków atmosferycznych.

 

Dzieci miały okazję podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z panią pielęgniarką a za aktywny udział w zajęciu otrzymały kolorowanki i zakładki do książek.

 

Tematyka prozdrowotna jest dla dzieci bardzo ciekawa i obszerna, więc na następnym spotkaniu z panią pielęgniarką będą podejmowane kolejne zagadnienia. (A.H.)

Galeria Zdjęć