Sunday, 22.5.2022
Name days: Emil / Helena / Wiesław
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

II Turniej Gier Planszowych na języku polskim

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Już po raz drugi w naszej szkole odbył się Turniej Gier Planszowych. Uczniowie klas V-VIII w ramach projektu „Jak zaprojektować grę planszową na temat lektury?” przygotowali samodzielnie lub w grupach planszówki związane z lekturami omówionymi w tym roku szkolnym na lekcjach języka polskiego. Najwięcej punktów za grę można było uzyskać za uwzględnienie odwołań do lektury. Ważna też była instrukcja do gry i kreatywność. Nietypowe i barwne gry w pudełkach, gra w kształcie drzewa czy gra-miasto zachęcały do udziału w zabawie. Uczniowie rozegrali niejedną partię w turnieju. Dzięki projektom gier i metodzie grywalizacji uczniowie utrwalili treść i problematykę lektur obowiązkowych w przyjemny sposób. (U.A.)

Galeria Zdjęć