Czwartek, 1.12.2022
Name days: Blanka / Edmund / Natalia
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Ratownik medyczny w przedszkolu

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W czwartek 20.10.2022 r. gościem w naszym przedszkolu był Ratownik Medyczny, pani Agnieszka. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego Ratownika Medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Pani Ratownik wyjaśniła dzieciom na czym polega jej praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać  sztuczne oddychanie i masaż serca oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Ponadto przedszkolaki miały możliwość wykonania  masażu serca na przyniesionych z domu pluszakach, opatrunku koledze/ koleżance z grupy oraz nauczyły się, jak wygląda pozycja boczna ustalona (inaczej zwana bezpieczną). Wszystkie zadania były wykonywane pod okiem instruktora.

Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami". Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. (K.Kołodziejczyk)


Galeria Zdjęć