Czwartek, 1.12.2022
Name days: Blanka / Edmund / Natalia
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Spotkanie pierwszoklasistów z pielęgniarką szkolną

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dnia 17 listopada 2022 r. odbyło się spotkanie uczniów klasy pierwszej z pielęgniarką szkolną. Prelekcja miała na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz uświadomienie uczniom, że stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od nas samych. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim zasad prawidłowego odżywiania się. W tym celu zaprezentowana została piramida żywienia, która przybliżyła dzieciom jakie produkty powinny znaleźć się w codziennej diecie aby dostarczyć organizmowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Przedstawione zostały również korzyści płynące z uprawiania sportów oraz ruchu na świeżym powietrzu. Po części merytorycznej uczniowie zadawali pytania, odgadywali zagadki słowne oraz kolorowali obrazki ściśle związane z tematem spotkania. Dzięki wizycie Pani pielęgniarki, uczniowie otrzymali wiele cennych rad, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym. (M. Skowronek)

Galeria Zdjęć